Intervju s Celjskimi grofi : Fotoultras

Intervju s Celjskimi grofi

May 25, 2010  
V kategoriji Novice

Po nedavno končani sezoni 2009/2010, eni slabših v zadnjih letih, v rubriki Intervju kot prve gostimo Celjske grofe, ki so svoje prednosti spomladi še nadgradili in z zavidljivim potencialom pričakujejo naslednjo sezono.  Čeprav se jim je izmuznilo tekmovanje v evropski konkurenci, smo prepričani, da jim preveč hitro ne bo zmanjkalo motivacije niti v domačem prvenstvu. Čeprav ekipa fotoultras.si v svoji sestavi nima nobenega člana iz vrst Celjskih grofov, je ravno sodelovanje z njimi najkvalitetnejše.

Kako komentirate sezono, ki je za vami?

Mi smo zadovoljni z oddelano sezono. Navijaška skupina CG92 se počasi oblikuje in napreduje na vseh področjih. Mislimo, da smo na pravi poti in upamo, da se bo trend vzpona nadeljeval tudi v bodoče.

Nastopi v evropskem tekmovanju, ki bi vam nedvomno občutno pripomogli, da postanete še boljši, so se vam izmuznili. Kako bo to vplivalo na delovanje skupine?

Res škoda, da se naš klub letos ni uvrstil v evropska tekmovanja. Ravno Evropa je namreč pravo merilo, kjer se vidi kvaliteta in organizacija vsake navijaške skupine, da ne govorimo, kako bi evropske tekme pozitivno vplivale na samo grupo.
Na srečo smo mi kot grupa že zdavnaj prerasli naš klub in se navadili na povprečnost naših nogometašev. Nam je na prvem mestu naša grupa CG92 in vse kar je povezano z njo, šele nato pride vse ostalo. Tako da neuspehi NK Celja praktično ne vplivajo na naše delovanje.

Grofje na tekmi proti Olimpiji

Grofje na tekmi proti Olimpiji

Videz tribune ste vidno izboljšali. Kako ste se lotili zadeve, kaj ste storili na tem področju?

V to je seveda vloženo veliko truda posameznikov, ampak najpomebnejše je, da se je v Celju in okolici končno pojavila klima, da je cool biti Celjski grof, da je to nekaj pozitivnega. Rezultat te miselnosti se odraža na tribuni.

18-letka skupine na tekmi proti Mariboru

18-letka skupine na tekmi proti Mariboru

Če za trenutek zanemarimo občutno povečano število Grofov na derbijih na Areni Petrol, se je vidno izboljšalo tudi število navijačev na gostovanjih. Katere številke so sicer veljale za vas v tej sezoni?

  • Največ nas je bilo 202 doma na drugi prvenstveni tekmi NK CM Celje-NK Maribor
  • okoli 100 nas je bilo na gostovanju v Domžalah
  • povprečje je 50 tako doma kot v gosteh
  • jedro skupine tvori okoli 25 ljudi.

Pomebno je, da veliko večino naše tribune predstavljajo navijači in ne indijanci ter simpatizerji. Poleg tega se ne sme pozabiti, da je letos NK Celje igral praktično vse najpomebnejše tekme med tednom in da so se številni važni termini tekem s strani nesposobne NZS prestavljali zadnji trenutek. Kljub temu smo vse te tekme oddelali z lepimi ciframi.

Najštevilčnejša tekma Grofov v sezoni 2009/2010

Najštevilčnejša tekma Grofov v sezoni 2009/2010

Kakšno je vaše mnenje o slovenski sceni?

SLO navijaška scena je trenutno tako nezanimiva in brez vsake ultras mentalitete, da nas drugi enostavno ne zanimajo več. Če se ostali obremenjujejo z nami, je to njihov problem. Mi bomo vlagali energijo v napredek lastne grupe, razne ideje, izzive in primerjave pa bomo iskali v tujini.

Kaj na splošno pričakujete od prihajajoče domače sezone?

Upamo, da bomo še dvignili cifro, da se bo utrdilo jedro grupe, da se bo širila mentaliteta ultra in razmišljanje med mladino v Celju in okolici ter da bodo starejši še naprej vztrajali na tribuni.

Gostovanje v Velenju

Gostovanje v Velenju

Nekaterim ultras ekipam ste poslali kodeks navijaštva, ali ste dobili kakšen odgovor in kakšno je vaše stališče glede tega?

Zelo smo razočarani nad odzivom. V dobro SLO scene smo namreč določenim poslali osnutek Kodeksa navijaštva in bili od vseh zavrnjeni. Še več, niti nismo dobili uradne odgovore, kar kaže na dvoličnost in kratkovidnost teh skupin ter v končni fazi podcenjevalni odnos do nas kot grupe. Polna so jih usta ultras mentalitete ter obtožb drugih, ko so pa pred njimi konkretne zadeve črno na belem, jih to ne zanima več. Ta pobuda je bila torej že na začetku zavrnjena s strani GD, BG, GL, javili se niso niti TK niti RT. Zato se nam ni zdelo smiselno kontaktirati še ostalih, kar je bil naš prvotni namen, če bi vsaj GD sprejeli Kodeks.

Mi smo torej storili svojo moralno dolžnost do SLO scene in imamo čisto vest za dogodke tako za nazaj kot za naprej. V bodoče se ne mislimo več ukvarjati z medsebojnimi kompleksi drugih SLO grup, se prilagajati njihovim samooklicanim pravilom, ne mislimo se resno odzivati na internet blodnje in grožnje, vseeno nam je za njihovo komentiranje scene in iskanje pozornosti v medijih ter njihovo mišljenje, kaj je ultra in kaj ni. Od zdaj naprej nas v Sloveniji zanima samo naša grupa, naš klub, naša tribuna, naše mesto in okolica.

Se boste udeležili Svetovnega prvenstva v Južnoafriški republiki?
Ne.

Aprilsko gostovanje v Ljudskem vrtu

Aprilsko gostovanje v Ljudskem vrtu

Vaše mnenje o sestanku predsednika NZS z navijaškimi skupinami in znesku, ki ga NZS namerava nameniti navijačem, ki bodo odpotovali v JAR. Ste se sestanka udeležili?

S tem nimamo nič in se ne vmešavamo v to.

Kakšna je trenutno situacija v mestu glede ostalih skupin?

V Celju ni drugih aktivnih navijaških skupin.

Gostovanje v Spodnji Šiški na tekmi proti Olimpiji

Gostovanje v Spodnji Šiški na tekmi proti Olimpiji

Boste organizirano obiskovali tekme slovenske reprezentance na novem stadionu v Ljubljani?
V Mariboru nismo dobrodošli, predvidevamo, da bo žal enaka situacija v metropoli. Če se bomo pojavili na kakšni tekmi Slovenije, je to naša stvar in nobeden nam na tekmi NAŠE reprezentance ne bo postavljal pogojev in pametoval ter delal spiske navijačev prve in druge vrste.

Celjani za konec dodajo le še: CELE JE ZAKON!

Gostovanje v Domžalah

Gostovanje v Domžalah

Za kuracSlaboPovprečnoZelo dobroUltra (14 glasov, povprečje: 4.71 od 5)
Loading...
Tukaj je lahko vaš oglas

Komentarji

Comments are closed.