Intervju z Red Steelers Ultras Jesenice : Fotoultras

Intervju z Red Steelers Ultras Jesenice

December 17, 2010  
V kategoriji Novice

Na Jesenicah je že od nekdaj znana navijaška skupina Red Steelers, ki je bila nekoč ultra usmerjena. Potem so ustanovili skupino Ultras Jesenice, ki pa je nedolgo tega ime zamenjala v Red Steelers Ultras Jesenice. Koliko je ta odločitev dobra, bo pokazal čas. Vsekakor pa bo verjetno ravno čas tisti, ki ga jeseniški ultrasi poleg uspehov kluba še potrebujejo, da bi ponovno izgradili močno skupino. V kratkem jih čaka pomembna prelomnica – po pridobitvi uporabnega dovoljenja za dograjeno jeseniško dvorano se bodo preselili na novo tribuno.

Kako ocenjujete vašo skupino v delu sezone, ki je za vami?
V dosedanjem delu sezone smo z našim navijanjem polovično zadovoljni. Vsekakor je bilo nekaj dobrih tekem, predvsem ko so na Jesenicah za dve tekmi poizkusno odprli novo tribuno, je bilo na našem novem sektorju zelo dobro in smo prekosili celo sami sebe. Kar se tiče ostalih tekem, bi morda izpostavili tekmo proti KAC-u doma, kjer nas je bilo po 8 zaporednih porazih naše ekipe le okoli 20, a smo tekmo oddelali zares sijajno in naši so prekinili niz porazov v ligi Ebel.

Kakšna je bila obiskanost vaše tribune v jesenskem delu sezone, tako doma kot na gostovanju in na tekmah reprezentance Slovenije (nogomet in hokej)?
No, to pa je vsekakor stvar, ki jo moramo 100 % izboljšati. Na domačih tekmah se nas v povprečju zbere recimo okoli 35-40, gostovanj pa je bilo zaenkrat bolj malo. Najštevilčnejše je bilo zagotovo gostovanje v Ljubljani, kjer nas je bilo okoli 50, tistih pravih navijačev. Doma nas je bilo verjetno tudi največ kar nekje okoli 60-70 na prej omenjenih srečanjih, ko je bila poizkusno odprta nova tribuna na Jesenicah, jedro skupine pa tvori okoli 15 ljudi.

Kateri so po vašem mnenju razlogi za nihanja obiskanosti na zadnjih tekmah? Zagotovo je to rezultatsko slab mesec ali dva naše ekipe, ko smo na 13 tekmah, kar 12 tekem izgubili in naš največji boj je bil preživeti, saj imamo že tako dokaj malo članov in na koncu nam je le uspelo, preživeti namreč. Sedaj upamo, da se po reprezentančnem odmoru nekako le zberejo tudi naši hokejisti, dobijo kako tekmo in zagotovo bo tudi naša številka na tribuni večja.

Kakšne načrte imate za spomladanski (ponovoletni) del sezone?
Naš največji načrt in plan je povečanje števila navijačev na tekmah.

Kdaj in kako je prišlo do združenja UJ in RS? Kakšni so bili vzroki za to?
Do združenja teh dveh skupin sploh ni prišlo. Skupina Red Steelers, ki je bila fan usmerjena, je razpadla in le prevzeli smo ime Red Steelers, ki je bilo med leti 90-94 že v bistvu “naše,” saj je bila skupina takrat ultra usmerjena. Sedaj smo torej Ultras Jesenice Red Steelers.

Javnosti je znano vaše nestrinjanje z načinom dela uprave. Kakšni so vaši trenutni odnosi z upravo kluba? V katerih točkah se razhajate?
Tako je, v kar nekaj stvareh se z vodstvom kluba ne strinjamo, to je bilo že večkrat izraženo in tudi verjetno še večkrat bo. Sedaj se je zgodil odstop športnega direktorja Zvoneta Šuvaka, ki je našemu klubu v večini stvari delal samo škodo in za klub je več kot dobro to, da Šuvak ni več na položaju ŠD. Problemi, ki so nastali okoli sektorja, so sedaj rešeni. Sektor imamo, le čakamo na uporabno dovoljenje in preselili se bomo na naše novo mesto.

V jesenskem delu prvenstva je bilo v ospredju zavzemanje proti posebnemu zakonu o navijačih. Ali podpirate boj proti zakonu? Kako komentirate dejstvo, da se je uspelo trem največjim skupinam dogovoriti o enotnosti? Kakšno je vaše mnenje o učinkih in o stvareh, ki jih je še potrebno izpeljati?
Zakon proti navijačem je navadna bedarija in v naši skupini 100 % podpiramo zavzemanje proti temu zakonu! Res je, da transparenta zaenkrat še ni bilo, a stvar pri nas je taka, da se na tem starem mestu kjer smo sedaj, praktično nikamor ne da obesti kakih transparetnov, tako da tega nismo naredili, vsekakor pa podpiramo zavzemanje proti zakonu. Še enkrat; zakon proti navijačem je navadna bedarija!!

Pregled jesenskega dela sezone 2010/2011 (razpolagamo le s fotografijami iz nekaterih krogov prvenstva).

3. krog lige EBEL, Acroni Jesenice-Linz, 17. september 2010

6. krog lige EBEL, Tilia Olimpija-Acroni Jesenice, 26. september 2010

6. krog lige EBEL, Tilia Olimpija-Acroni Jesenice, 26. september 2010

7. krog lige EBEL, Acroni Jesenice-KAC, 1. oktober 2010

8. krog lige EBEL, Acroni Jesenice-Medveščak, 3. oktober 2010

11. krog lige EBEL, Acroni Jesenice-Tilia Olimpija, 15. oktober 2010

18. krog lige EBEL, VSV-Acroni Jesenice, 5. november 2010

26. krog lige EBEL, Tilia Olimpija-Acroni Jesenice, 10. december 2010

Za kuracSlaboPovprečnoZelo dobroUltra (4 glasov, povprečje: 2.00 od 5)
Loading...
Tukaj je lahko vaš oglas

Komentarji

Comments are closed.