Intervju: Green Dragons : Fotoultras

Intervju: Green Dragons

June 12, 2011  
V kategoriji Novice

Naši prvi sogovorniki v spomladansko-poletni seriji rubrike Intervju so ljubljanski Green Dragonsi. Pred kratkim končana sezona je minila predvsem v znamenju menjave stadiona. Stadion v Spodnji Šiški, na katerem se nikoli niso počutili kot doma in ki skupini ni omogočal razvoja, so pred slabim letom zamenjali z novim domom v Stožicah. Čeprav gre za že oddaljeni dogodek, je to nedvomno velika prelomnica za skupino, kar pa ne pomeni, da ni bilo še drugih pomembnih dogodkov. Predvsem o slednjih je tekel pogovor.

Kako ocenjujete sebe v spomladanskem delu sezone 2010/11?

Vedno smo lahko še boljši – in to tudi bomo … Kot zelo pozitivno pa štejemo to, da je tudi naše širše članstvo začelo dojemati net huliganizem kot nekaj izredno slabega in, da se v v internetni huliganizem naši člani ne spuščajo. Tisti, ki je bil na kraju dogodka, ve kako je bilo, vse ostalo so populistične pravljice …

Kakšna je bila obiskanost vaše tribune v spomladanskem delu sezone, tako doma kot na gostovanju?
Obiskanost tribune je bila dobra in velikokrat nas je bilo na severu več, kot na vseh ostalih tribunah našega stadiona skupaj. V drugem delu sezone smo zelo dobro oddelali tudi gostovanja v Velenje, Ajdovščino in Domžale (vse nad 120). Maribor je že spet padel v “slab” termin (pa nas je bilo vseeno okrog 250), smo pa zato v Kopru, navkljub sredi, pokazali dobro številko – 150.

Nekatere tekme bi se sicer dalo oddelati bolje (predvsem gostovanje v Lendavo, zadnja tekma …), vendar je treba vedeti, da so te tekme za večino članstva povsem nezanimive. Nad obiskom na preostalih tekmah pa smo bili več kot zadovoljni in smo pokazali napredek v primerjavi z lansko sezono. V naši skupini smo v letošnji sezoni glede obiskanosti torej naredili korak naprej, čeprav se zaradi res gromozanske tribune na novem stadionu to mogoče ne opazi.

Seveda pa nikoli nismo zadovoljni in prepričani smo, da bomo obisk v prihajajoči sezoni še izboljšali. Hkrati upamo, da bodo tudi navadni gledalci tekme Olimpije spremljali v večjem številu, še posebej na gostovanjih, ko razen nas na tribunah ni nikogar iz Ljubljane. Olimpija je edina slovenska športna institucija in kot taka si zasluži še večjo podporo, navsezadnje za Olimpijo navija veliko ljudi iz cele Slovenije.

Mnenje o navijanju na tekmah reprezentance Slovenije in vaša številčnost na teh tekmah? Kako komentirate dogajanja v zakulisju organizacije navijanja reprezentančnih tekem?
Navijanje na reprezentančnih tekmah se zdi iz leta v leto slabše. Prav je, da vsak najprej počisti pred svojim pragom, ampak kljub vsemu ne moremo mimo “indijancev” na navijaški tribuni. V večini primerov se na tribuni za ultras navijače zbere veliko preveč ljudi, ki s tem gibanjem nimajo niti malo veze in temu primerno je tudi navijanje.

V vodstvu Green Dragonsov priznavamo, da je naša udeležba predvsem na gostovanjih reprezentance precej slaba in to je tudi ena izmed stvari, ki jih bomo v prihodnosti poskušali spremenitri na boljše. Je pa res, da je recesija naredila svoje, klubska gostovanja po Sloveniji pa so tudi draga.

Kakšni so vaši načrti za jesenski del sezone?
Navijaška skupina Green Dragons želi v mesecu juniju čim bolje oddelati tekmo za stoletnico kluba in prvo tekmo kvalifikacij za Ligo Evropa in v nadaljevanju jesenskega dela sezone pa povečevati obiskanost tekem Olimpije, tako na severu kot predvsem na gostovanjih. Drugače pa delamo na vseh področjih. Naši člani lahko pričakujejo kar nekaj novosti na področju marketinga, kot tudi samega izgleda tribune …

Kakšni so vaši trenutni odnosi z upravo kluba?
V upravi kluba se trudijo, da bi stvari postavili na dobre temelje, a velikokrat jim to ne uspeva – oziroma je njihov trud kontraproduktiven. Pozitivno je, da smo zelo zgodaj zaprli poglavje vstopnic za naš sever in da se iz strani vodstva kluba končno kaže neko spoštovanje do naše skupine. Ker so v klubu zaposlili nekaj ljudi, ki so blizu ljubljanskemu nogometu, pričakujemo, da bo napak iz preteklosti čim manj in bosta skupina ter klub z roko v roki šla naprej, na višje nivoje.

Borba proti zakonu o navijačih … je ta »borba« za nekaj časa dobljena, ali nevarnost sprejetja zakona še vedno obstaja?
Naše mnenje je, da se vrv okoli vratu navijačev v Sloveniji vse bolj stiska in da se represija v veliki večini povečuje. Svoje stališče do navijaškega zakona smo podali v naši uradni izjavi, ki je objavljena tudi na naši spletni strani, potrebno pa je poudariti, da nas represija ne bo zlomila!

Ob vašem slavju 100-letnice kluba so se pri vaših nasprotnikih pojavili glasni očitki in dileme. Kako jih komentirate in kakšno je vaše stališče glede tega?
Če povemo čisto po resnici, za “glasne” očitke in dileme naših nasprotnikov ne vemo in se na njih niti ne oziramo.

So se pa različne dileme pojavljale tudi v skupini, kako obeležje stoletnice nogometa v Ljubljani izkoristiti za promocijo skupine in promocijo ljubljanskega nogometa. Stoletnica nikakor ni projekt, ki bi ga lahko (ali pa morali) voditi sami – lahko pa dejavnostim, ki jih izvaja klub ali zaintiresirana javnost, nudimo podporo. Klub za stoletnico sicer nekaj pripravlja in vsi upamo, da bo ta projekt produktiven – ker lahko hitro izpade kontraproduktiven.

Dragonsi bomo pri tem sodelovali po svojih najboljših močeh, kljub dejstvu, da smo nad vsem skupaj izrazili veliko skepso. Zaradi vseh preteklih dogajanj v našem klubu (bypassi, peta liga in propad) je jasno, da je kriza identitete večja, kot si naši nasprotniki lahko predstavljajo – v preteklosti pa smo prav Dragonsi dokazali, da smo lahko, če to želimo – gonilna sila ljubljanskega nogometa.

Čakajo vas evropske tekme, katere tekmece si želite in zakaj?

Za dobro kluba si predvsem želimo nasprotnika, ki je premagljiv. Navijaško pa si seveda želimo dokazovanja proti močnim nasprotnikom, ki pa jih v prvem in ostalih krogih pokala Evrope ne manjka.

Pregled spomladanskega dela sezone 2010/2011 (predstavljamo samo aktivnost na nogometnih tekmah; pregled aktivnosti v košarki in na hokeju si lahko ogledate v galeriji skupine)

19. krog (prestavljena tekma jesenskega dela): Olimpija-Rudar, 22. 2. 2011:

19. krog (prestavljena tekma jesenskega dela): Olimpija-Rudar, 22. 2. 2011

20. krog: HIT Gorica-Olimpija, 26. 2. 2011:

20. krog: HIT Gorica-Olimpija, 26. 2. 2011

21. krog: Olimpija-Nafta, 5. 3. 2011:

21. krog: Olimpija-Nafta, 5. 3. 2011

22. krog: Olimpija-Maribor, 12. 3. 2011:

22. krog: Olimpija-Maribor, 12. 3. 2011

23. krog: CM Celje-Olimpija, 16. 3. 2011

24. krog: Olimpija-Luka Koper, 19. 3. 2011:

24. krog: Olimpija-Luka Koper, 19. 3. 2011

25. krog: Primorje-Olimpija, 2. 4. 2011:

25. krog: Primorje-Olimpija, 2. 4. 2011

26. krog: Olimpija-Domžale, 5. 4. 2011:

26. krog: Olimpija-Domžale, 5. 4. 2011

27. krog: Triglav Gorenjska-Olimpija, 10. 4. 2011:

27. krog: Triglav Gorenjska-Olimpija, 10. 4. 2011

28. krog: Rudar-Olimpija, 16. 4. 2011:

28. krog: Rudar-Olimpija, 16. 4. 2011

29. krog: Olimpija-HIT Gorica, 22. 4. 2011:

29. krog: Olimpija-HIT Gorica, 22. 4. 2011

30. krog: Nafta-Olimpija, 30. 4. 2011:

30. krog: Nafta-Olimpija, 30. 4. 2011

31. krog: Maribor-Olimpija, 4. 5. 2011:

31. krog: Maribor-Olimpija, 4. 5. 2011

32. krog: Olimpija-CM Celje, 7. 5. 2011:

32. krog: Olimpija-CM Celje, 7. 5. 2011

33. krog: Luka Koper-Olimpija, 11. 5. 2011:

33. krog: Luka Koper-Olimpija, 11. 5. 2011

34. krog: Olimpija-Primorje, 14. 5. 2011

35. krog: Domžale-Olimpija, 21. 5. 2011

36. krog: Olimpija-Triglav Gorenjska, 29. 5. 2011:

36. krog: Olimpija-Triglav Gorenjska, 29. 5. 2011

Za kuracSlaboPovprečnoZelo dobroUltra (5 glasov, povprečje: 4.60 od 5)
Loading...
Tukaj je lahko vaš oglas

Komentarji

Comments are closed.